معرفی انواع موخوره مو

by موخوره in سپتامبر 23, 2019

معرفی انواع موخوره مو

یکی از مشکلاتی که اکثرا با آن درگیر هستیم موخوره مو می باشد. ما امروز قصد داریم در سایت موخوره در مورد موخوره از کجا به وجود می آید؟ چکار کنیم موخوره نگیریم؟ اگر موخوره گرفتیم بهترین راهکار برطرف کردن چیست؟ صحبت کنیم و اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم تا از هرچه زودتر از شر موخوره های مو راحت شوید و از داشتن موهای سالم لذت ببرید.

موخوره مو چیست؟

موی سالم باعث طراوت و شادابی می شود. موخوره شکاف موی سر از نوک مو می باشد. زمانی که موی سر دچار مو خوره می شود دچار زبری می شود و خاصیت شکنندگی پیدا می کند. از آنجایی که بافت نوک مو آسیب می بیند رنگ موها نیز تغییر می کند و کمرنگ تر می شود.

موخوره از کجا به وجود می آید؟

علت اصلی موخوره خشکی مو است. از آنجایی که نوک مو از پوست فاصله می گیرد خشک می شود و این خشکی باعث شکنندگی مو میشود. اگر زمانی که از حمام بیرون می آیید نوک موهای خود را چرب نکنید موها به مرور خشک و شکننده می شود و شدت موخوره بیشتر می شود.

معرفی انواع موخوره

معرفی انواع موخوره

چکار کنیم موخوره نگیریم؟

برای پیشگیری از موخوره چند راهکار مهم و اساسی وجود دارد که در ادامه میخوانید.

  1. کوتاه کردن نوک مو
  2. استفاده از محصولا بهداشتی و آرایشی مانند کرم مو مناسب برای جنس مو
  3. چرب نگه داشتن موها با روغن های گیاهی مانند روغن آرگان ، روغن بادام شیرین، روغن کرچک ، روغن زیتون و….

اگر موخوره گرفتیم بهترین راهکار برطرف کردن چیست؟

_در صورت درگیر شدن موها به موخوره و برای این که موهای سالمتان درگیر موخوره نشود اولین راه کوتاه کردن مو است . خیلی از خانم ها بخاطر علاقه ای که به موهای بلند دارند به این کار راضی نمی شوند ولی باید بدانید که در صورت کوتاه نکردن موخوره تمام مو را میگیرد و موهایتان از نوک خرد شده و می ریزد.

_قدم بعدی چرب نگه داشتن مو با روغن های گیاهی است. روغن گیاهی مورد نظرتان را به کف دست بزنید و روی ساقه موهایتان بکشید و برس بکشید تا روغن به خوبی به لا به لای موهایتان برسد.

_اگر از چرب شدن موهایتان ناراضی هستید و ترجیح می دهید چربی مو مشخص نباشد می توانید از محصولات آرایشی مثل ماسک مو و کرم مو استقاده کنید که در لطافت مو بسیار موثر است.

موخوره به انگلیسی چه می شود؟

در زبان انگلیسی موخوره به split end ترجمه می شود.

همچنین بخوانید: معرفی انواع ریزش مو

موخوره در چه موهایی بیشتر رخ می دهد؟

_موخوره در موهای خشک و موهایی که دکلره و رنگ شده و آسیب دیده بیشتر رخ می دهد. مراقبت از مو تنها این نیست که در حمام شسته و تمیز شود. باید بعد از حمام نیز به آن رسیدگی کرد در غیر این صورت موها آسیب پذیر می شوند.

_موخوره در کسانی که مشکل گوارشی دارند و مواد غذایی و ویتامین مورد نیاز بدن را جذب نمی کنند بیشتر دیده می شود.

_استفاده کردن از شامپو و صابون های نا مناسب نیز دلیل داشتن موهایی خشک و شکننده است که تبدیل به موخوره می شود. 

_زمینه مزاجی یکی دیگر از دلایل داشتن موهای ناسالم و موخوره می باشد. کسانی که همواره ضعیف و خسته هستند و مشکل نارسایی و ناتوانی کبد را دارند و سیستم دفاعی بدنشان خوب کار نمی کند، موهایشان بیشتر در معرض موخوره قرار می گیرد.

Leave a Reply